רשלנות רפואית בראומטולוגיה (מחלות מפרקים)

ראומטולוגיה היא תחום ברפואה העוסק באבחון וטיפול במחלות הקשורות במפרקים, רקמות רכות וברקמות חיבור. הגורמים למחלות ראומטיות הם לרוב בעיה במערכת החיסונית.

על מנת לאבחון מחלקה ראומטולוגית, על הרופאים המטפלים לבצע בין היתר תשאול מקיף לגבי היסטוריה רפואית, לבצע בדיקות גופניות לפי הצורך ולהפנות לרופאה יועצת בתחום המומחיות המתאים כאשר הדבר נדרש.

כמו כן, לעיתים נדרשות בדיקות מעבדה ספציפיות, צילומי הדמיה ועוד.

מבחינת הטיפול במחלה, מחלות ראומטולוגיות לרוב מטופלות באמצעות משככי כאבים, תרופות נוגדות דלקת, סטרואידים וכיו"ב.

אחת המחלות הראומטולוגיות המוכרות הינה – פיברומיאלגיה (דאבת השרירים)

מדובר במחלה המתאפיינת בערב ברקמת החיבור ובשרירים. היא באה לידי ביטוי בדרך כלל בכאבים מפושטים, רגישות ועייפות. רשלנות רפואית במקרה של פיברומיאלגיה, עשויה לבוא לידי ביטוי בין היתר בשלב האבחון, באי ביצוע בדיקות מקיפות, היעדר תהליך בחינה של אבחנה מבדלת, אבחון שגוי, רשלנות בטיפול עצמו, ומתן טיפול שהוביל לנזקים ומעקב לא מיטבי או רשלני.

הגשת תביעה ברשלנות רפואית בתחום הראומטולוגיה

על מנת לבחון רשלנות בתחום הראומטולוגיה חשוב לאסוף תיעוד רפואי, מסמכי מעקב, תוצאות בדיקות, הפניות ומלוא התיעוד הרפואי הרלבנטי. על המקרה להיבחן על ידי עו"ד לרשלנות רפואית ומומחים רפואיים בתחום המתאים ולרבות רופא מומחה בתחום הראומטולוגי, שיבחנו את התהליכים שפורטו לעיל, את המסמכים הרפואיים, ואת המצב הרפואי וזאת על מנת להגיע למסקנה באם קיים בסיס להגשת תביעה.

רשלנות רפואית - ראומטולוגיה

עוד בנושא רשלנות רפואית: