רשלנות רפואית בגסטרואנטרולוגיה (מערכת העיכול)

גסטרואנטרולוגיה (בקיצור:"גסטרו") הינה ענף ברפואה העוסק בחקר מחלות מערכת העיכול, ובעיקר במחלות הוושט, קיבה, תוספתן, המעי הדק והגס.

פרוצדורות שונות בתחום הגסטרו מתבצעות בעיקר לצורכי אבחנות של מצבים רפואיים שונים.

במידה והגורם הרפואי לא מבצע את הפעולה בצורה אחראית ומקצועית, הדבר עשוי למנוע אבחנה כראוי, ומכאן להוביל למתן טיפול לא מיטבי או החמצה של ממצא חשוב, ומדובר במצבים שיכולים להיות בעלי השלכות קשות.

רשלנות בתחום הגסטרו עשויה לבוא לידי ביטוי, בין היתר, במקרים הבאים

היעדר זיהוי של ממצא בעת ביצוע פרוצדורה

 כגון פספוס ממצא במסגרת בדיקת קולונוסקופיה או גסטרוסקופיה, בין אם בגין טכניקה לא טובה או חוסר תשומת לב מצד הצוות הרפואי המבצע, או ביצוע לא שלם של הפעולה, כאשר ניתן למנוע זאת לו הצוות הרפואי היה פועל בהתאם למצופה ולסטנדרט הטיפול הסביר.

אי מתן הפניות לבדיקות

 אם בשל כשל כזה או אחר לא היה ניתן להשלים את הפרוצדורה הרפואית וחרף כך לא נתנה הפניה לבדיקות נוספות ו/או משלימות ככל שהדבר נדרש, או במקרים בהם מתבצעת בדיקה באופן תקין, אך הממצאים מצריכים המשך טיפול או מתן הפניה בהתאם לממצאים הנ"ל, אך זו לא נתנה.

הגשת תביעה ברשלנות רפואית בתחום הגסטרואנטרולוגיה

כמו בכל טיפול רפואי, יש להבין שלא כל נזק או תוצאה מצערת הינה תוצר של רשלנות. על מנת שניתן יהיה לתבוע בעילה של רשלנות רפואית בתחום זה, על המקרה להיבדק על ידי עו"ד לרשלנות רפואית ומומחים רפואיים בתחום הגסטרואנטרולוגיה, שיבחנו את התהליכים שפורטו לעיל, את המסמכים הרפואיים, ואת המצב הרפואי בעקבות האירוע וזאת על מנת להגיע למסקנה באם קיים בסיס להגשת תביעה.

רשלנות רפואית - גסטרואנטרולוגיה

עוד בנושא רשלנות רפואית: